WE ENGINEERS THINK OUTSIDE THE PIPE

Prelegent

23.10.2018r.
Projektowanie
Nowoczesne narzędzia do koordynacji projektu architektonicznego
- by mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha
& mgr inż. Marcin Majta


WeEngineers, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Krakowie oraz firma bim.edu.pl mają zaszczyt zaprosić na kolejny bezpłatny meetup p.t. "NOWOCZESNE NARZĘDZIA DO KOORDYNACJI PROJEKTU ARCHITEKTONICZNEGO".
Adres: HEVRE, ul. Meiselsa 18, SALA -1
Kiedy: 23.10.2018r. g. 18:00-21:15

Na spotkaniu wystąpi mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha oraz mgr inż. Marcin Majta.

mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha, architekt, autor publikacji z zakresu teorii projektowania i cyfrowych narzędzi do projektowania w technologii BIM (Building Information Modeling).
Redaktor i współautor podręcznika do ćwiczeń z BIM pt. "BIM w architekturze - koordynacja branż".
Właściciel firmy bim.edu.pl, partner firmy Autodesk, asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

mgr inż. Marcin Majta, inżynier budowy, wykładowca oraz instruktor Revit i Navisworks w firmie bim.edu.pl.
Współautor podręcznika do ćwiczeń z BIM pt. "BIM w architekturze - koordynacja branż".
Uprawniony do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci i instalacji sanitarnych. Na co dzień nadzoruje i koordynuje prace podwykonawców, sporządza obmiary i przedmiary robót budowlanych.
Absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, specjalista ds. optymalizacji.


Panowie opowiedzą o nowych technologiach w projektowaniu i nowoczesnych narzędziach do koordynacji projektu architektonicznego.
Środowisko, w którym powstaje projekt architektoniczny jest bazą danych. Od projektanta zależy jakie informację tam się znajdą i jak zostaną wykorzystane. Zgromadzone dane możemy porównywać, analizować, wykrywać kolizje i nanosić zmiany. Zmniejsza się ilość błędów, skraca się czas analiz i na każdym etapie pracy z projektem możemy dopracowywać poszczególne elementy. Model umożliwia współpracę w jednym standardzie we wszystkich branżach, które biorą udział w procesie projektowym.

Analiza harmonogramu wraz z analizą symulacji postępu prac pozwala na zaplanowanie procesu powstawania budynku oraz wskazanie ewentualnych, przyszłych problemów na placu budowy i ich wyeliminowanie już na etapie wirtualnego modelu. BIM jest technologią, która usprawnia proces podejmowania słusznych decyzji, współpracę pomiędzy branżami procesu inwestycyjnego i umożliwia sprawne wznoszenie budynków.


!!!Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres mailowy hello@weengineers.pl ‼!


Na poczęstunek podczas wydarzenia zaprasza nasz Partner - firma bim.edu.pl.


Pamiętacie o naszej poprzedniej ankiecie? Mamy nadzieję, że nie możecie doczekać się wniosków jakie wyciągneliśmy na jej podstawie. Obiecujemy, że na meetupie podzielimy się z Wami tą wiedzą! Co więcej- mamy dla Was przygotowaną nową niespodziankę!

Wydarzenie jest bezpłatne, utrzymane w luźnej, przyjacielskiej atmosferze. Dlatego też, przed prelekcją serdecznie zapraszamy do baru na piwo, wino, kawę, herbatę i coś słodkiego.


Spotkania WeEngineers mają charakter nieformalny, ale zawsze merytoryczny. Nieustannie inspirujemy się do działania i rozwijamy, chcemy wspólnie budować społeczność sprzyjającą rozwojowi branży. Stawiamy zarówno na merytorykę, jak również na budowanie relacji i przyjaźni w naszym środowisku, dlatego też po prelekcji zachęcamy do wzięcia udziału w części networkingowej.

AGENDA:
18:00-18:15 - otwarcie spotkania
18:15-18:45 - prelekcja mgr inż. arch. Wojciecha Ciepłuchy
18:45-19:15 - prelekcja mgr inż. Marcina Majty
19.15-19:30 - ogłoszenie wyników ankiety
19:30-19:45 - open mic
19:45-21:00 - networking