WE ENGINEERS THINK OUTSIDE THE PIPE

Prelegent

13.06.2018r.
Biurowce i kanalizacja deszczowa
Biurowiec oczami branży wod-kan
- by Łukasz Kiecza
Modelowanie zintegrowane jako niezbędna pomoc związana z prawidłową oceną działania kanalizacji deszczowej oraz ogólnospławnej.
-Marcin Glixelli


WeEngineers, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Krakowie oraz firma Kessel Sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić na kolejny bezpłatny meetup p.t. "BIUROWCE I KANALIZACJA DESZCZOWA".
Adres: Barka, ul. Podgórska 16
Kiedy: 13.06.2018r. g. 18:00-21:15

Na spotkaniu wystąpi dwóch Prelegentów - mgr inż. Łukasz Kiecza i mgr inż. Marcin Glixelli.

Łukasz Kiecza projektant sieci i instalacji wod-kan w Firmie Zapart-Projekt Spółka Jawna opowie o trudach i znojach związanych z projektowaniem budynków biurowych oczami branży wod-kan, o koordynacji miedzybranżowej, wątpliwościach pojawiających się podczas projektowania i rozwiązaniach zastosowanych w przykładowej dokumentacji, wygłaszając prelekcję na temat:
Biurowiec oczami branży wod-kan.


Marcin Glixelli wygłosi prelekcję na temat:
Modelowanie zintegrowane jako niezbędna pomoc związana z prawidłową oceną działania kanalizacji deszczowej oraz ogólnospławnej.

Czy umożliwienie wpięcia do sieci miejskiej 300, 500 a może 800 l/s wód opadowych nie spowoduje wylania gdzieś poniżej ? Czy istnieje ryzyko cofki z sieci do instalacji ? Czy zasadne jest regulowanie max. zrzutu wód opadowych poprzez regulacje przepływu, czy może wystarczyłoby założyć klapę zwrotną na odpływie ? Jak ocenić prawidłowość stosowania formuł deszczy syntetycznych względem opadów rzeczywistych występujących w Krakowie ? Czy lokalizacja istniejących wpustów ulicznych jest prawidłowa ? – Na te oraz wiele innych pytań autor postara się odpowiedzieć w czasie prezentacji przedstawiając praktyczne zastosowanie modelowania hydrodynamicznego 1d + 2d zintegrowanego w kontekście prawidłowej oceny związanej z projektowaniem nowych sieci kanalizacji deszczowej, ogólnospławnej oraz optymalizacją pracy sieci już istniejących.


!!!Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres mailowy hello@weengineers.pl ‼!


Na poczęstunek podczas wydarzenia zaprasza nasz Partner - Firma Kessel Sp. z o.o., wyłączny przedstawiciel firmy Kessel AG, wiodącego producenta systemów odwadniania: urządzeń przeciwzalewowych, przepompowni, Ecolift XL– przepompowni hybrydowych, wpustów, odpływów liniowych i ściennych, separatorów tłuszczu i ropopochodnych.


Wydarzenie jest bezpłatne, utrzymane w luźnej, przyjacielskiej atmosferze. Dlatego też, przed prelekcją serdecznie zapraszamy do baru na piwo, wino, kawę, herbatę i coś słodkiego.


Spotkania WeEngineers mają charakter nieformalny, ale zawsze merytoryczny. Nieustannie inspirujemy się do działania i rozwijamy, chcemy wspólnie budować społeczność sprzyjającą rozwojowi branży. Stawiamy zarówno na merytorykę, jak również na budowanie relacji i przyjaźni w naszym środowisku, dlatego też po prelekcji zachęcamy do wzięcia udziału w części networkingowej.

AGENDA:
18:00-18:15 - otwarcie spotkania
18:15-18:45 - prelekcja Łukasza Kieczy
18:45-19:15 - prelekcja Marcina Glixelli
19:15-19:45 - open mic
19:45-21:00 - networking